Programkereső

Székesfehérvári Királyi Napok

  • 2017.08.11 péntek – 2017.08.20. vasárnap
  • Kultúra
Ingyenes
08.11.
péntek
Az év legszebb és legizgalmasabb kulturális rendezvénysorozata a Székesfehérvári Királyi Napok.

18.00  Sirpa Hannele Ihanus finn-magyar szobrász kiállításának megnyitója
Helyszín: Szent István Király Múzeum – Pelikán Galéria

20.30  A Székesfehérvári Királyi Napok ünnepélyes megnyitója
Helyszín: Városház tér
Az esemény díszvendége: Dr. Papp László, Debrecen polgármestere
Közreműködők: Blaskó Péter, Hermann László Kamarazenekar és a Szent Efrém Férfikar, Szirtes Edina Mókus, Cserta Balázs, Bágyi Balázs és a dobosok, valamint a Koronázási Ünnepi Játékok óriásbábjai.
A megnyitót a Városház tér ünnepi fényeinek és a Fény utca felkapcsolása zárja.
(Esőhelyszín: Városháza, Díszterem – módosított programmal)

21.00–24.00  Fény utca
Helyszín: Fő utca
A Fény utcát a Mátyás király-emlékműnél Falvay Miklós vizuális tervezőművész interaktív fényjátéka egészíti ki, itt a nézők irányíthatják a vetítést. Mozgasd a kezed, kapd el az ablakokból kieső tárgyakat és figyeld, hogyan változik a kéz-ecseted!
További információ: www.koronazas.hu

21.30  A Hooligans zenekar koncertje  Részletek
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

Esemény weboldala

Képek és videók

08.12.
szombat
Az év legszebb és legizgalmasabb kulturális rendezvénysorozata a Székesfehérvári Királyi Napok.

09.30  Az Osszárium ünnepélyes megnyitása, tiszteletadás virágelhelyezéssel
Helyszín: Nemzeti Emlékhely
Köszöntőt mond: Vargha Tamás, Székesfehérvár országgyűlési képviselője, a Honvédelmi Minisztérium miniszterhelyettese
A megnyitót követően Rácz Piroska antropológus tart szakvezetést.
Az Osszárium ingyenesen megtekinthető: augusztus 12. és 20. között.

Szakvezetések időpontjai:
augusztus 12. (szombat): a megnyitó után és 15.00 óra
augusztus 13. (vasárnap): 15.00 óra
augusztus 19. (szombat): 15.00 óra
augusztus 20. (vasárnap): 15.00 óra

 

10.00–19.00  Népművészeti Fesztivál a belvárosban

10.00–18.00  Népművészeti vásár (Városház tér)
10.00  A Nagylóki Bakakórus, az Alsónyéki Hagyományőrző Néptánccsoport és a tamási Pántlika Néptáncegyüttes műsora, kísér a Kóbor Zengő Zenekar (Mátyás király-emlékmű)
11.00 és 15.00  Mozdulatlan legendák – az Alba Regia Táncegyüttes produkciójának tételei (Városház tér, Mátyás király-emlékmű, Varkocs-szobor, Zichy színpad – a helyszínek között zenészek és gólyalábasok kísérik a közönséget)
16.15  Legénybúcsú (Kurta kocsma, Varkocs-szoborral szemben)
16.45  Sárközi lánykikérés (Mátyás király-emlékmű)
17.30  Százszoknyás karikázó és sárközi lakodalom (Városház tér)
Részletes program »

10.00  „III. Béla király és kora” – tudományos konferencia
Helyszín: Városháza, Díszterem
Köszöntőt mond: dr. Cser-Palkovics András polgármester

14.00  „Teste Fehérvárott nyugszik” – III. Béla király (1172–1196) című kiállítás megnyitója
Helyszín: Szent István Király Múzeum, Díszterem
Házigazda: Kulcsár Mihály, a Szent István Király Múzeum igazgatója
A kiállítást megnyitja: dr. Cser-Palkovics András, Szabados György és Kulcsár Mihály

19.30  Király Linda és Király Viktor élőzenekaros nagykoncertje, sztárvendég: Bebe
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

21.00  Musica Sacra – Verdi: Requiem
Helyszín: Nemzeti Emlékhely (esőnap: augusztus 13.)
További információ és jegyvásárlás: www.fehervariprogram.hu

21.00–24.00  Fény utca
Helyszín: Fő utca
További információ: www.koronazas.hu

 

Esemény weboldala

Képek és videók

08.13.
vasárnap
Az év legszebb és legizgalmasabb kulturális rendezvénysorozata a Székesfehérvári Királyi Napok.

10.00–19.00  Népművészeti Fesztivál a belvárosban

10.00–18.00  Népművészeti vásár (Városház tér)
10.00  Tarsoly zenekar műsora (Mátyás király-emlékmű)
10.00  Legénybúcsú (Kurta kocsma, Varkocs-szoborral szemben)
10.30  Felvidéki lánykikérés (Mátyás király-emlékmű)
11.15  Magyarbődi karikázó és felvidéki lakodalom (Városház tér)
12.00  Faluvégi mosoda – hogyan mostak mosógép és centrifuga nélkül az asszonyok? (Varkocs-szobor)
14.30  Az erdélyi Berkenye (Szilágycseh), az Adonyi Táncegyüttes, a felvidéki Bokréta Táncegyüttes, a pusztahencsei Vadvirág Népi Együttes és a Paksi Tehetségműhely táncosainak műsora, kísér a Tarsoly zenekar (Mátyás király-emlékmű)
16.00  Faluvégi mosoda – hogyan mostak mosógép és centrifuga nélkül az asszonyok? (Varkocs-mosoda)
16.00  Fehérvári Gyermek Néptáncgála, fellépők: Alba Regia AMI Pulutyka csoport, Székesfehérvár; Nógrád Gyermek Néptáncegyüttes, Salgótarján; Szinvavölgyi Aprók Néptáncműhely, Miskolc; Gatyamadzag zenekar, Tordas; Abanda zenekar és Kösöntyű énekegyüttes, Aba; Marton Bendegúz, Úrhida (Zichy színpad, esőhelyszín: Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvar)
16.15  Legénybúcsú (Kurta kocsma, Varkocs-szoborral szemben)
16.45  Felvidéki lánykikérés (Mátyás király-emlékmű)
17.30  Magyarbődi karikázó és felvidéki lakodalom (Városház tér)
Részletes program »

  

18.00  XXII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – flashmobos felvonulás
Útvonal: Alba Plaza – Városház tér – Mátyás király-emlékmű
További információ: www.kiralyinapok.hu

19.00  XXII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – nyitó gála
Fellépők: Bosznia-Hercegovina, Finnország, Grúzia, Mallorca, Oroszország, Törökország, Alba Regia Táncegyüttes
Helyszín: Zichy színpad (Esőhelyszín: Feketehegy-Szárazréti Kultúrudvar)
További információ: www.kiralyinapok.hu

21.00–24.00  Fény utca
Helyszín: Fő utca
További információ: www.koronazas.hu

21.30  Nemzetközi folkest: folk-jam
Résztvevők: Bosznia-Hercegovina, Finnország, Grúzia, Mallorca, Oroszország, Törökország
Helyszín: Táncház
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu

21.00  Esőnap: Musica Sacra – Verdi: Requiem
Helyszín: Nemzeti Emlékhely

Esemény weboldala

Képek és videók

08.14.
hétfő
Az év legszebb és legizgalmasabb kulturális rendezvénysorozata a Székesfehérvári Királyi Napok.

11.00–18.00  XXII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál programjai:
11.00 Királyi játéktér (Helyszín: Mátyás király-emlékmű)
16.00 Királyi gyermekjátszó (Helyszín: Táncház)
17.00 Térzene a Belvárosban (Helyszín: Mátyás király-emlékmű)
További információ: www.kiralyinapok.hu

17.00  Magyar Szent Család ereklyék ünnepélyes átvitele a Püspökségről a Szent István-bazilikába

18.00  Fogadalmi szentmise
Helyszín: Szent István-bazilika

18.00  XXII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál táncegyütteseinek műsora
A résztvevő csoportok bemutatói, fellépők: Bosznia-Hercegovina, Finnország, Oroszország, Kína, TáncolKodó Táncegyüttes, Ikarus Senior Táncegyüttes 
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
További információ: www.kiralyinapok.hu

21.30  Nemzetközi Néptáncfesztivál programjai:
Nemzetközi folkest, résztvevők: Grúzia, Mallorca, Törökország
Helyszín: Táncház
További információ: www.kiralyinapok.hu

21.00–24.00  Fény utca
Helyszín: Fő utca
További információ: www.koronazas.hu

 

Esemény weboldala

Képek és videók

08.15.
kedd
Az év legszebb és legizgalmasabb kulturális rendezvénysorozata a Székesfehérvári Királyi Napok.

11.00–18.00  XXII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál programjai:
11.00 Királyi játéktér (Helyszín: Mátyás király-emlékmű)
16.00 Királyi gyermekjátszó (Helyszín: Táncház)
17.00 Térzene a Belvárosban (Helyszín: Mátyás király-emlékmű)
További információ: www.kiralyinapok.hu

18.00  Nagyboldogasszony-napi ünnepi szentmise
Helyszín: Szent István-bazilika
Szent István, Géza fejedelem és Sarolt fejedelemasszony óriásbábjai 17.00 órától várják a híveket a Géza nagyfejedelem téren

18.00  XXII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál táncegyütteseinek műsora
A résztvevő csoportok bemutatói, fellépők: Grúzia, Törökország, Szenegál, Alba Regia Táncegyüttes Senior csoportja, Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola 
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
További információ: www.kiralyinapok.hu

21.30  Nemzetközi Néptáncfesztivál programjai:
Nemzetközi folkest, résztvevők: Bosznia-Hercegovina, Nepál, Oroszország
Helyszín: Táncház
További információ: www.kiralyinapok.hu

21.00–24.00  Fény utca
Helyszín: Fő utca
További információ: www.koronazas.hu

 

Esemény weboldala

Képek és videók

08.16.
szerda
Az év legszebb és legizgalmasabb kulturális rendezvénysorozata a Székesfehérvári Királyi Napok.

11.00–18.00  XXII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál programjai:
11.00 Királyi játéktér (Helyszín: Mátyás király-emlékmű)
16.00 Királyi gyermekjátszó (Helyszín: Táncház)
17.00 Térzene a Belvárosban (Helyszín: Mátyás király-emlékmű)
További információ: www.kiralyinapok.hu

16.00  Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíj, Deák Dénes-díj és Deák Dénes-ösztöndíj ünnepélyes átadása
Helyszín: Bory-vár (Esőhelyszín: Bory-vár képtára)

18.00  XXII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál táncegyütteseinek műsora
A résztvevő csoportok bemutatói, fellépők: Mallorca, Brazília, Portugália, Fitos Dezső Társulat 
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
További információ: www.kiralyinapok.hu

21.30  Nemzetközi Néptáncfesztivál programjai:
Nemzetközi folkest, résztvevő: Finnország, EtnoRom
Helyszín: Táncház
További információ: www.kiralyinapok.hu

21.00–24.00  Fény utca
Helyszín: Fő utca
További információ: www.koronazas.hu

 

Esemény weboldala

Képek és videók

08.17.
csütörtök
Az év legszebb és legizgalmasabb kulturális rendezvénysorozata a Székesfehérvári Királyi Napok.

10.00–11.00  XXII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál tánccsoportjainak fogadása a Városházán
Helyszín: Városháza, Díszterem

16.00  V. Fricsay Richárd Regionális Katonazenekari Fesztivál
Résztvevő zenekarok:
MH Szolnok Légierő Zenekar
MH Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar
MH Szentendre Helyőrségi Zenekar
MH Tata Helyőrségi Zenekar

Részletes program:
16.00 Katonazenekarok térzenéje a Városház téren, a Mátyás király-emlékműnél, az Alba Plaza előtt és a Zichy ligetben
16.30 Zenekarok bevonulása a Városház térre
          Nyitány
          Zenekarok szakalaki bemutatója (gyep-show)
          Összevont zenekari koncert
17.45 Zenekarok elvonulása a Fő utcán

18.00  Szent István-díj ünnepélyes átadása
Helyszín: Szent István Művelődési Ház

18.30  XXII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – Záró felvonulás
Útvonal: Táncház → Alba Plaza → Liszt Ferenc utca → Városház tér → Fő utca → Zichy színpad
További információ: www.kiralyinapok.hu

20.00  XXII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – Záró gála
A résztvevő csoportok bemutatói, fellépők: Bosznia-Hercegovina, Finnország, Grúzia, Mallorca
Helyszín: Zichy színpad (esőhelyszín: Vörösmarty Színház)
Beszédet mond: dr. Cser-Palkovics András polgármester
További információ: www.kiralyinapok.hu

21.00–24.00  Fény utca
Helyszín: Fő utca
További információ: www.koronazas.hu

 

Esemény weboldala

Képek és videók

08.18.
péntek
Az év legszebb és legizgalmasabb kulturális rendezvénysorozata a Székesfehérvári Királyi Napok.

10.00–19.00  KORONÁZÁSI ÜNNEPI JÁTÉKOK

10.00–19.00     Középkori piac és középkori városi élet (Városház tér)
10.00–21.00     Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–19.00     Bábosok tere (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
10.00–18.00     Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Országzászló tér)
10.00–19.00     Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00     Hagyományőrző talpas tábor (Zichy liget)
10.00–18.00     Hagyományőrző lovas tábor (Jávor Ottó tér)
10.00–18.00     A Királyi Napok a gyerekeké is! (Három helyszínen)


10.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű) 
11.00  A Koronatanúk kora – Lábodi Ádám és Egger Géza történelemóra-színháza (Mátyás király-emlékmű)
13.00–13.40  I. András Király Lovagrend bemutatója (Zichy liget)
13.30  Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
14.00–17.00  Lovagoltatás, tábori élet bemutatója, madarász és vadász bemutatók (Jávor Ottó tér)
14.00–14.40  Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE bemutatója (Zichy liget)
14.00  Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
14.30  Vásártér – a Mesebolt Bábszínház előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
15.00–15.30  Fejér Baranta Hagyományőrző Sport Egyesület bemutatója (Zichy liget)
15.00  A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
15.30–16.00  Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Zichy liget)
16.00  Pannon mesék – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.00  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
16.00–16.40  A Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület bemutatója (Zichy liget)
16.40–17.10  A Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület és a Fekete Nap bemutatói (Zichy liget)
17.00  Sosemvolt király bánata – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív játéka gyerekekkel (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
17.00–18.00  Fehérvári Huszárok Egyesülete és Váli Hunok bemutatói (Jávor Ottó tér)
17.00  Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
18.00  Csipás, a csodacsődör – népmesei elemekkel megtűzdelt interaktív gólyalábas történet Csipásról, a táltosról, és három testvérről (Városház tér)
18.00  Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)
19.00  A halhatatlanság országa – Fabók Mancsi Bábszínháza (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
19.00  A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb-királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
19.30  Óriásbábok felvonulása a Sub Rosa régizenei együttessel a Mátyás király-emlékműtől a Városház térig, majd vissza a Fő utcán a Vörösmarty Színházba 
20.30  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
Részletes program »

19.30  Zenevonat szuperkoncert – LGT dalok az LGT tagjaival
Karácsony János, Solti János, Veres Mónika Nika, Heincz Gábor Biga és az Abrakazabra zenekar élő koncertje
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

21.00  Koronázási Szertartásjáték I.
III. Béla – Az aranykor trónusán
Helyszín: Nemzeti Emlékhely
További információ: www.koronazas.hu

21.00–24.00  Fény utca
Helyszín: Fő utca
További információ: www.koronazas.hu

 

Esemény weboldala

Képek és videók

08.19.
szombat
Az év legszebb és legizgalmasabb kulturális rendezvénysorozata a Székesfehérvári Királyi Napok.

10.00–19.00  KORONÁZÁSI ÜNNEPI JÁTÉKOK

10.00–19.00     Középkori piac és középkori városi élet (Városház tér)
10.00–21.00     Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–19.00     Bábosok tere (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
10.00–18.00     Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Országzászló tér)
10.00–19.00     Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00     Hagyományőrző talpas tábor (Zichy liget)
10.00–18.00     Hagyományőrző lovas tábor (Jávor Ottó tér)
10.00–18.00     A Királyi Napok a gyerekeké is! (Három helyszínen)


10.00  Pavane zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
11.00  Sosemvolt király bánata – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív játéka gyerekekkel (Mátyás király-emlékmű)
13.00–13.40  I. András Király Lovagrend bemutatója (Zichy liget)
13.30  Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
14.00–17.00  Lovagoltatás, tábori élet bemutatója, madarász és vadász bemutatók (Jávor Ottó tér)
14.00–14.40  Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE bemutatója (Zichy liget)
14.00  Pavane zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
14.30  A Koronatanúk kora – Lábodi Ádám és Egger Géza történelemóra-színháza (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
15.00–15.30  Fejér Baranta Hagyományőrző Sport Egyesület bemutatója (Zichy liget)
15.00  A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
15.30–16.00  Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Zichy liget)
16.00  Pannon mesék – a Sacra Compania és az anonim muszkák utcaszínház előadása (Városház tér)
16.00–16.40  A Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület bemutatója (Zichy liget)
16.40–17.10  A Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület és a Fekete Nap bemutatói (Zichy liget)
16.00  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
17.00  A székely menyecske meg az ördög – Fabók Mancsi Bábszínháza (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
17.00–18.00  Fehérvári Huszárok Egyesülete és Váli Hunok bemutatói (Jávor Ottó tér)
17.00  Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
18.00  Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)
18.00  Trampoli Amore – élőzenével kísért szerelmi háromszög gólyalábakon, mellébeszélés nélkül (Városház tér)
19.00  Kinizsi Pál – a Kabóca Bábszínház előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
19.00  A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
19.30  Óriásbábok felvonulása a Sub Rosa régizenei együttessel a Mátyás király-emlékműtől a Városház térig, majd vissza a Fő utcán a Vörösmarty Színházba 
20.30  Pavane zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
Részletes program »

 

19.30  Zenevonat szuperkoncert – LGT dalok az LGT tagjaival
Karácsony János, Solti János, Veres Mónika Nika, Heincz Gábor Biga és az Abrakazabra zenekar élő koncertje
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

21.00  Koronázási Szertartásjáték I.
III. Béla – Az aranykor trónusán
Helyszín: Nemzeti Emlékhely
További információ: www.koronazas.hu

21.00–24.00  Fény utca
Helyszín: Fő utca
További információ: www.koronazas.hu

 

Esemény weboldala

Képek és videók

08.20.
vasárnap
Az év legszebb és legizgalmasabb kulturális rendezvénysorozata a Székesfehérvári Királyi Napok.

10.00–19.00  KORONÁZÁSI ÜNNEPI JÁTÉKOK

10.00–19.00     Középkori piac és középkori városi élet (Városház tér)
10.00–21.00     Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–19.00     Bábosok tere (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
10.00–18.00     Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Országzászló tér)
10.00–19.00     Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00     Hagyományőrző talpas tábor (Zichy liget)
10.00–18.00     Hagyományőrző lovas tábor (Jávor Ottó tér)
10.00–18.00     A Királyi Napok a gyerekeké is! (Három helyszínen)


10.00  Bandiera zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
11.00  Vitéz László és Vas Juliska – Fabók Mancsi Bábszínháza előadása (Mátyás király-emlékmű)
13.00–13.40  I. András Király Lovagrend bemutatója (Zichy liget)
14.00–17.00  Lovagoltatás, tábori élet bemutatója, madarász és vadász bemutatók (Jávor Ottó tér)
14.00–14.40  Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE bemutatója (Zichy liget)
14.00  Bandiera zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
14.30  Szász Ilona: Az állatok nyelvén tudó juhász – az Aranyszamár Bábszínház előadása (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
15.00–15.30  Fejér Baranta Hagyományőrző Sport Egyesület bemutatója (Zichy liget)
15.00  A Musica Historica Régizene Együttes megzenésített versekkel bemutatja az óriásbáb királyokat és azok rokonságát (Mátyás király-emlékmű)
15.30–16.00  Csőszi Történelmi, Haditorna és Hagyományőrző Egyesület bemutatója (Zichy liget)
16.00–16.40  A Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület bemutatja (Zichy liget)
16.40–17.10  A Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület és a Fekete Nap bemutatói (Zichy liget)
16.00  Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
17.00  A Koronatanúk kora – Lábodi Ádám és Egger Géza történelemóra-színháza (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
17.00–18.00  Fehérvári Huszárok Egyesülete és Váli Hunok bemutatói (Jávor Ottó tér)
17.00  Bourdon együttes (Mátyás király-emlékmű)
18.00  Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)
18.00  Hosszúlépés – Interaktív gólyalábas térjáték kicsiknek és még kisebbeknek (Városház tér)
19.00  Sosemvolt király bánata – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív játéka gyerekekkel (Vörösmarty Mihály Könyvtár előtti tér – Bartók Béla tér)
19.00  Bandiera zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
20.30  Sub Rosa régizenei együttes (Mátyás király-emlékmű)
Részletes program »

 

19.30  Zenevonat szuperkoncert – LGT dalok az LGT tagjaival
Karácsony János, Solti János, Veres Mónika Nika, Heincz Gábor Biga és az Abrakazabra zenekar élő koncertje
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)

21.00  Koronázási Szertartásjáték I.
III. Béla – Az aranykor trónusán
Helyszín: Nemzeti Emlékhely
További információ: www.koronazas.hu

21.00–24.00  Fény utca
Helyszín: Fő utca
További információ: www.koronazas.hu

 

Esemény weboldala

Képek és videók

Térkép

Cím: Székesfehérvár