20.30 A Székesfehérvári Királyi Napok ünnepélyes megnyitójaAz esemény díszvendége: Aros János, Sárospatak polgármestere
Közreműködik: az Alba Regia Táncegyesület, a Székesfehérvári Balett Színház, a Vox Mirabilis
Kamarakórus (vezényel: Zemlényi Katica), Szirtes Edina Mókus és zenésztársai, a középkori
furulyaegyüttes, a Bandiera zászlóforgatók, valamint a Koronázási Ünnepi Játékok óriásbábjai.
Narrátor: Bonfini szerepében Egyed Attila. Rendező: Majoros Róbert
A Fő utca történelmi fényvetítésének felkapcsolása
Helyszín: Városház tér (Esőhelyszín: Városháza, Díszterem)
21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum
21.30 3D-s épületvetítés
Zenés architekturális 3D-s épületvetítés a Székesfehérvári Járásbíróság épületén
21.40 Rock’n’roll Táncház
Szalonna és Bandája, valamint Ferenczi György és az Első Pesti Rackák lemezbemutató koncertje
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
09.30 Az Osszárium ünnepélyes megnyitása, tiszteletadás virágelhelyezéssel
Helyszín: Nemzeti Emlékhely
A megnyitót követően Rácz Piroska antropológus tart szakvezetést.
Az Osszárium ingyenesen megtekinthető augusztus 20-ig, naponta 9.00–20.00 óráig.
Szakvezetések időpontjai:
Aug. 11., szombat: a megnyitó után és 15.00
Aug. 12., vasárnap 15.00
Aug. 18., szombat 15.00
Aug. 19., vasárnap 15.00
10.00 Pénzverés és temetés: bevezetés két kiállításhoz – tudományos konferencia
Helyszín: Városháza, Díszterem
10.00–18.00 Szélkakas népi játszópark
Helyszín: Országzászló tér
10.00–18.00 Levendula játszóház és alkotóműhely
Helyszín: Városház tér, Szent János köz, Mátyás király-emlékmű
10.30–17.00 XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál: Fejér megyei csoportok interaktív táncháza
10.30 A Galiba zenekar koncertje
11.30 Táncol”KODÓ” Táncegyüttes, Székesfehérvár – kísér a Galiba zenekar
12.30 Ikarus Senior Táncegyüttes, Székesfehérvár – kísér a Galiba zenekar
13.30 Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes, Dunaújváros
14.30 Csókavirág Népi Együttes, Sárbogárd – kísér a Szedtevette zenekar
15.30 Mezőföldi Népi Együttes, Alap – kísér a Szedtevette zenekar
Helyszín: Mátyás király-emlékmű
14.00 „..akit Jeruzsáleminek nevezünk” – II. András élete és uralkodása - kiállításmegnyitó
A tárlat december 31-ig látogatható
Helyszín: Szent István Király Múzeum, Fő utca
18.00 XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – A résztvevő csoportok felvonulása utcatánccal
Útvonal: Alba Plaza – Városház tér – Mátyás király-emlékmű
19.00 XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – Nyitó gála
Fellépők: Baskír Köztársaság, Bulgária, Csehország, Franciaország, Görögország, India, Indonézia, Jordánia, Mexikó, Alba Regia Táncegyüttes
Helyszín: Zichy színpad (Esőhelyszín: szervezés alatt)
21.00, 21.30, 22.00, 22.30 3D-s épületvetítés
Zenés architekturális 3D-s épületvetítés a Székesfehérvári Járásbíróság épületén
21.30 Nemzetközi folkest: FolkJam
Résztvevő csoportok: Baskír Köztársaság, Bulgária, Csehország, Franciaország, Görögország, India, Indonézia, Jordánia, Mexikó
Helyszín: Táncház
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu
21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum
10.00–18.00 Szélkakas népi játszópark
Helyszín: Országzászló tér
10.00–18.00 Levendula játszóház és alkotóműhely
Helyszín: Városház tér, Szent János köz, Mátyás király-emlékmű
10.30–16.00 Királyi játéktér
A nemzetközi csoportok kultúrájukhoz kapcsolódó eszközös és táncos gyermekjátékokkal ismertetik meg a közönséget. Résztvevők: Baskír Köztársaság, Bulgária, Csehország, Franciaország, Görögország, India, Indonézia, Jordánia, Mexikó
Helyszín: Mátyás király-emlékmű
17.00 Térzene a Belvárosban
A térzene lehetőséget nyújt a közönségnek, hogy jobban megismerhesse a nemzetközi együttesek kultúráját azok dallamain keresztül.
Helyszín: Mátyás király-emlékmű
18.00 XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál
A résztvevő csoportok és a Gödöllő Táncegyüttes bemutatói
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
21.00 Musica Sacra – Rossini: Petite messe solennelle
További információ és jegyvásárlás: www.fehervariprogram.hu
(Esőnap: augusztus 13.)
Helyszín: Nemzeti Emlékhely
21.00, 21.30, 22.00, 22.30 3D-s épületvetítés
Zenés architekturális 3D-s épületvetítés a Székesfehérvári Járásbíróság épületén
21.30 Nemzetközi folkest
Résztvevők: Csehország, Jordánia, Indonézia, Bulgária
Helyszín: Táncház
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu
21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum
11.00 Királyi játéktér
A nemzetközi csoportok kultúrájukhoz kapcsolódó eszközös és táncos gyermekjátékokkal ismertetik meg a közönséget.
Helyszín: Országzászló tér
17.00 Térzene a Belvárosban
A térzene lehetőséget nyújt a közönségnek, hogy jobban megismerhesse a nemzetközi együttesek kultúráját azok dallamain keresztül.
Helyszín: Mátyás király-emlékmű
18.00 XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál
A résztvevő csoportok bemutatói, fellépők: Franciaország, Indonézia, Bulgária és az Alba Regia Alapfokú Művészeti Iskola
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
21.30 Nemzetközi folkest
Résztvevők: Görögország, India, Mexikó
Helyszín: Táncház
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu
21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum
11.00 Királyi játéktér
A nemzetközi csoportok kultúrájukhoz kapcsolódó eszközös és táncos gyermekjátékokkal ismertetik meg a közönséget.
Résztvevők: Franciaország, India, Jordánia
Helyszín: Országzászló tér
17.00 Térzene a Belvárosban
A térzene lehetőséget nyújt a közönségnek, hogy jobban megismerhesse a nemzetközi együttesek kultúráját azok dallamain keresztül. Résztvevők: Franciaország, Görögország, Mexikó
Helyszín: Mátyás király-emlékmű
18.00 XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál
A Cimbaliband koncertje, a résztvevő csoportok bemutatói, fellépők: Csehország, Jordánia, Mexikó
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
18.00 Fogadalmi szentmise
A szentmise előtt 17.00 órától a Magyar Szent Család – Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre – ereklyéit ünnepélyesen átkísérik a Püspöki palotából a Szent Imre-templomba.
Helyszín: Szent Imre-templom
21.30 Nemzetközi folkest, a Góbé zenekar koncertje
Résztvevők: Franciaország, Baskír Köztársaság. A Góbé zenekar koncertje
Helyszín: Táncház
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu
21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum
16.00 Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíj, Deák Dénes-díj és Deák Dénes-ösztöndíj ünnepélyes átadása
Helyszín: Bory-vár, Elefántos udvar (Esőhelyszín: Bory-vár képtára)
18.00 Nagyboldogasszony-napi ünnepi szentmise
Helyszín: Szent Imre-templom
18.30 XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – Záró felvonulás
Útvonal: Táncház – Mészöly Géza utca – Mátyás király körút – Alba Plaza – Városház tér – Fő utca – Zichy színpad
20.00 XXIII. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál – Záró gála
A résztvevő csoportok bemutatói, fellépők: Baskír Köztársaság, Bulgária, Csehország, Franciaország, Görögország, India, Indonézia, Jordánia, Mexikó, Alba Regia Táncegyüttes
Helyszín: Zichy színpad (Esőhelyszín: Szárazréti Szabadtéri Színpad)
21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum
15.40–17.20 VI. Fricsay Richárd Regionális Katonazenekari Fesztivál
Résztvevő zenekarok: MH Budapest Helyőrségi Zenekar, MH Debrecen Helyőrségi Zenekar, MH Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar, MH Tata Helyőrségi Zenekar
15.40 Katonazenekarok térzenéje a Virágóra előtt, a Mátyás király-emlékműnél, a Városház téren és az Alba Plaza előtti téren
16.00 Zenekarok bevonulása a Városház térre, nyitány, zenekarok szakalaki bemutatója (gyep-show)
17.20 Zenekarok elvonulása a Fő utcán a Zichy liget felé
17.00–18.15 Tour de Hongrie
17.30 Első áthaladás a célkapu alatt (Dózsa György út, Városi Rendőrkapitányság előtt)
17.45 Befutó
kb. 17.45–18.15 Díjátadó ceremónia a Zichy színpadon
Helyszín: Dózsa György út, Zichy színpad
19.30 Magna Cum Laude
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum
10.00–19.00 Koronázási Ünnepi Játékok
Helyszín: Belváros
18.00 Szent István-díj ünnepélyes átadása
Helyszín: Szent István Művelődési Ház
21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum
21.00–24.00 Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig
10.00–19.00 Koronázási Ünnepi Játékok
Helyszín: Belváros
17.30 Borlovagrendek felvonulása és borrendi rendezvény a színpadon
Helyszín: Városház tér, Fő utca, Zichy színpad
19.30 Egy este New Yorkban
A Fehérvár Big Band showműsora, sztárvendégek: Pocsai Kriszta, Majsai Gábor, Farkas Gábor Gábriel és a BTS tánckara
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
21.00 Koronázási Szertartásjáték: II. András – Csillaghullásban álmodó
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)
Helyszín: Nemzeti Emlékhely
21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum
21.00–24.00 Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig
10.00–19.00 Koronázási Ünnepi Játékok
Helyszín: Belváros
15.00–24.00 27. Öreghegyi Mulatság
Helyszín: Bory-tér
Részletes program: okh.aszmh.hu
19.30 Szabó Balázs Bandája
Helyszín: Zichy színpad (Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
21.00 Koronázási Szertartásjáték: II. András – Csillaghullásban álmodó
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)
Helyszín: Nemzeti Emlékhely
21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum
21.00–24.00 Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig
10.00 „Dunán innen, Dunán túl” – Népművészeti Fesztivál
Bakony, Rábaköz, Galga-mente, Sárköz, Somogy tájegységek bemutatkozása: néphagyományok, viseletek, néptánc, népzene
Helyszín: Fő utca, Mátyás király-emlékmű
Országzászló tér
10.00–12.00 Bakony: Gerence Hagyományőrző Néptáncegyüttes, Veszprém
13.00–15.00 Sárköz: Érsekcsanádi Bazsarózsa Néptáncegyüttes
Varkocs-szobor
11.00–13.00 Rábaköz: Kapuvár Néptáncegyüttes
14.00–16.00 Somogy: Zselic Táncegyüttes, Szenna
Városház tér, Szent István-emlékjel
12.00–14.00 Galga mente: Püspökhatvani Népi Együttes
Mátyás király-emlékmű
12.30–13.00 Bakony
13.30–14.00 Rábaköz
14.30–15.00 Galga mente
15.30–16.00 Sárköz
16.30–17.00 Somogy
Városház tér
10.00–18.00 A Fehérvári Kézművesek Egyesülete és a Fejér Megyei Népművészeti Egyesület bemutatói:
fazekasság, szövés, csipkeverés, varrás, hímzés, gyöngyfűzés, csuhé-szálasanyag megmunkálás, bőrözés, fafaragás
Fő utca, Szent István Király Múzeum előtt
10.00–18.00 Piros lábasos nosztalgiajáték
Mátyás király-emlékmű, árkádsor
10.00–18.00 Magyar népi gyermekjátékhangszer készítése
Szárduda készítése, gyermekdalok megszólaltatása
Országzászló tér
10.00–18.00 Kicsi a bors, de erős – parasztolimpia
10.30 Szent István-napi ünnepi szentmise
A szentmisét bemutatja: Spányi Antal megyés püspök
Helyszín: Szent Imre-templom
17.00 Tiszteletadás Szent István szarkofágjánál
Ünnepi beszédet mond: dr. Molnár Krisztián, a Fejér Megyei Közgyűlés elnöke
Helyszín: Nemzeti Emlékhely
17.00 Fehérvári királyok menete és Kárpát-medencei néptáncegyüttesek zarándoklata Szent István sírjához
Történelmi felvonulás az óriásbábokkal, a hagyományőrzőkkel és a Kárpát-medencei meghívott vendégekkel: Vajdasági Cirkalom Táncegyüttes, Alba Regia Táncegyüttes, Miskolci Szinva-völgy Táncegyüttes, Salgótarjáni Nógrád Táncegyüttes
Útvonal: Koronás Park – Szabadságharcos út – Mátyás király körút – Fő utca – Városház tér – Szent István tér
(Kedvezőtlen időjárás esetén a program elmarad.)
18.00 Ünnepi Közgyűlés
Ünnepi beszédet mond és Székesfehérvár kitüntetéseit átadja: dr. Cser-Palkovics András polgármester
Helyszín: Szent István tér (Esőhelyszín: Városháza Díszterme)
19.00 Táncra, magyar!
A Vajdasági Cirkalom Táncegyüttes, az Alba Regia Táncegyüttes, a Miskolci Szinva-völgy Táncegyüttes és a Salgótarjáni Nógrád Táncegyüttes közös műsora, kísér a Galiba zenekar
Helyszín: Zichy színpad (Esőhelyszín: Vörösmarty Színház)
22.00 Ünnepi tűzijáték
Helyszín: Palotavárosi tavak (Szélsőséges időjárás esetén a tűzijátékot a Fehérvári Lecsófőző Vigasság idején rendezi meg a város.)
21.00–24.00 Mozgó történelmi képregény
Helyszín: Ciszter templom, Szent István Király Múzeum
21.00–24.00 Belvárosi fényjátékok
A Székesfehérvári Királyi Napok második felében Falvay Miklós médiaművész épületfestéseit csodálhatja meg és próbálhatja ki a közönség a Fő utcán. A hagyományos fényfestés mellett élőképportré rajzoló alkalmazással és interaktív kinektes vetítés során a néző maga is alkotóvá válik.
Helyszín: Mátyás király-emlékműtől az Országzászló térig
Cím: Székesfehérvár, Belváros