20.30 | Városház tér
Fesztiválnyitány
Dramatikus történelmi játék táncosokkal, zenészekkel – Bemutatkoznak az új óriásbábok: IV. Béla és Szent Margit – Látványos fényshow az Országalmánál
Szereplők: IV. Béla: Juhász Illés | Árpád-házi Szent Margit: Varga Lili | Batu kán: Szabó Miklós Bence | Béla herceg: Csengey Márton | Krónikás: Strasszer Domonkos
Közreműködnek: az Avar Horda ütősei, a Székesfehérvári Balett Színház, az Alba Regia Táncegyüttes és a Megadance Táncstúdió táncosai, valamint a Koronázási Ünnepi Játékok óriásbábjai
Koreográfusok: Egerházi Attila, Majoros Róbert és Rovó Tamás | Animáció: Falvay Miklós | Zenei vezető: Cserta Balázs
Írta és rendezte: Matuz János
(Esőhelyszín, módosított programmal: Városháza, Díszterem)
21.30, 22.00, 22.30 | Székesfehérvári Járásbíróság homlokzata
Mapping: zenés 3D-s épületvetítés
Az architekturális épületvetítés során megmozdul és átrendeződik az épület
21.40 | Zichy-színpad előtt
Tűzszínház
Augusztus 9–20. | Minden nap 21.00–24.00 | A Ciszter templom és Szent István Király Múzeum homlokzatán
Mozgó történelmi képregény
IV. Béla élete és uralkodása
09.30 | Nemzeti Emlékhely
Az Osszárium ünnepélyes megnyitása, tiszteletadás virágelhelyezéssel
A megnyitót követően Rácz Piroska antropológus szakmai körsétát tart az érdeklődőknek.
Az Osszárium ingyenesen megtekinthető augusztus 20-ig, naponta 9.00–20.00 óráig.
Szakvezetések időpontjai:
Aug 10., szombat: a megnyitó után és 15.00 | Aug. 11., vasárnap 15.00
Aug. 17., szombat 15.00 | Aug. 18., vasárnap 15.00
10.00 | Városháza, Díszterem
Béla király, míg éltél... hű béke honolt – konferencia IV. Béla király koráról
Jelentkezés és bővebb információ: info@albaarchivum.hu
14.00 | Szent István Király Múzeum, Országzászló tér
Hősök, szentek, hódítók – IV. Béla élete és uralkodása – kiállításmegnyitó
Köszöntőt mond: dr. Cser-Palkovics András polgármester, megnyitja: Pokrovenszki Krisztián igazgatóhelyettes és dr. Négyesi Lajos tudományos osztályvezető. Látogatható: december 31-ig, bővebb információ: www.szikm.hu
17.00–20.00 | Városház tér és Fő utca
Fehérvári Fúvós Fesztivál
Résztvevők: Várpalotai Bányász Fúvószenekar, dunaújvárosi Pentele Band, Martonvásári Fúvószenekar, Székesfehérvári Ifjúsági Fúvószenekar
19.30 | Zichy-színpad
Budapest Bár
(Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
21.00, 21.30, 22.00, 22.30 | Székesfehérvári Járásbíróság homlokzata
Mapping: zenés 3D-s épületvetítés
Az architekturális épületvetítés során megmozdul és átrendeződik az épület
11.00–17.00 | Mátyás király-emlékmű
A XXIV. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál napközbeni programjai
Fejér megyei csoportok bemutatkozása:
11.00 Sárrét Táncegyüttes, Szabadbattyán
12.00 Táncol”KODÓ” Táncegyüttes, Székesfehérvár
13.00 Ikarus Senior Táncegyüttes, Székesfehérvár,
14.00 Litéri Zöldág Kulturális Egyesület csoportjai
15.00 Mezőföld Virágai Szólótáncverseny díjazottjai
16.00 Dunaújvárosi Vasas Táncegyüttes.
Kísér: a Galiba és a Szedtevette zenekar
18.00 | Alba Plaza → Városház tér → Fő utca → Mátyás király-emlékmű
Utcatánc a fesztivál résztvevőivel
Résztvevők: Brazília, Kanada, Kolumbia, Indonézia, Macedónia, Szlovákia, Tajvan, Törökország, Alba Regia Táncegyüttes
19.00 | Zichy-színpad
XXIV. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál nyitó gálája
Résztvevők: Brazília, Kanada, Kolumbia, Indonézia, Macedónia, Szlovákia, Tajvan, Törökország, Alba Regia Táncegyüttes
21.00, 21.30, 22.00, 22.30 | Székesfehérvári Járásbíróság homlokzata
Mapping: zenés 3D-s épületvetítés
Az architekturális épületvetítés során megmozdul és átrendeződik az épület
21.30 | Táncház
FolkJam
Ez az este a meghívott külföldi táncegyüttesek zenekarairól szól. Mutassák meg ők, milyen egy igazi kolumbiai vagy tajvani táncház!
Résztvevők: Brazília, Kanada, Kolumbia, Indonézia, Macedónia, Szlovákia, Tajvan és Törökország zenekarai
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu
11.00 | Mátyás király-emlékmű
Királyi játéktér
A rögtönzött szabadtéri játszótéren ügyességi és eszközös gyermekjátékokat ismerhetnek meg és próbálhatnak ki azok, akik bekapcsolódnak a külföldi csoportok zenés foglalkozásaiba.
16.00 | Táncház
Királyi gyermekjátszó
Gyermekjátékok, körtáncok gyermekek és szüleik számára a jól ismert gyermekjátszó táncházak mintájára. Próbálják ki, hogyan játszanak, táncolnak és dalolnak a családok a világ más tájain!
16.00 | Bory-vár, Elefántos udvar (Esőhelyszín: Bory-vár képtára)
Lánczos Kornél – Szekfű Gyula Ösztöndíj, Deák Dénes-díj és Deák Dénes-ösztöndíj ünnepélyes átadása
17.00 | Mátyás király-emlékmű
Térzene
A külföldi táncegyüttesekkel érkező tehetséges zenészek utcazene-fesztiválja.
18.00 | Zichy-színpad
Táncegyüttesek gálaműsora
A külföldi csoportok fellépői és a „Fölszállott a páva Székesfehérvárra” műsor (Debreceni Hajdú Táncegyüttes – Szinvavölgyi Néptáncműhely – Alba Regia Táncegyüttes) résztvevői
21.30 | Táncház
Nemzetközi folkest
Tánc, zene, barátság és kulináris élmények, melyet közönségünk együtt élhet meg öt napon át külföldi csoportjaink táncosaival és zenészeivel.
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu
11.00 | Mátyás király-emlékmű
Királyi játéktér
A rögtönzött szabadtéri játszótéren ügyességi és eszközös gyermekjátékokat ismerhetnek meg és próbálhatnak ki azok, akik bekapcsolódnak a külföldi csoportok zenés foglalkozásaiba.
16.00 | Táncház
Királyi gyermekjátszó
Gyermekjátékok, körtáncok gyermekek és szüleik számára a jól ismert gyermekjátszó táncházak mintájára. Próbálják ki, hogyan játszanak, táncolnak és dalolnak a családok a világ más tájain.
17.00 | Mátyás király-emlékmű
Térzene
A külföldi táncegyüttesekkel érkező tehetséges zenészek utcazene-fesztiválja.
18.00 | Szent István Hitoktatási és Művelődési Ház
Államalapító Szent István Érdemrend és Díj
A díjat magánszemélyek alapították 2004-ben, minden esztendőben olyan személynek ítélik oda, akinek munkásságához, szakmai életútjához, emberi hozzáállásához mindenkor Szent István király öröksége szolgált iránymutatásul.
18.00 | Zichy-színpad
Góbé zenekar koncertje
19.15 | Zichy-színpad
Táncegyüttesek gálaműsora
Résztvevők: a külföldi csoportok fellépői
21.30 | Táncház
Nemzetközi folkest
Tánc, zene, barátság és kulináris élmények, melyet közönségünk együtt élhet meg öt napon át külföldi csoportjaink táncosaival és zenészeivel.
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu
11.00 | Mátyás király-emlékmű
Királyi játéktér
A rögtönzött szabadtéri játszótéren ügyességi és eszközös gyermekjátékokat ismerhetnek meg és próbálhatnak ki azok, akik bekapcsolódnak a külföldi csoportok zenés foglalkozásaiba.
16.00 | Táncház
Királyi gyermekjátszó
Gyermekjátékok, körtáncok gyermekek és szüleik számára a jól ismert gyermekjátszó táncházak mintájára. Próbálják ki, hogyan játszanak, táncolnak és dalolnak a családok a világ más tájain.
17.00 | Mátyás király-emlékmű
Térzene
A külföldi táncegyüttesekkel érkező tehetséges zenészek utcazene-fesztiválja.
18.00 | Szent Imre-templom
Fogadalmi szentmise
A szentmise előtt 17.00 órától a Magyar Szent Család – Szent István, Boldog Gizella és Szent Imre – ereklyéit ünnepélyesen átkísérik a Püspöki palotából a Szent Imre-templomba, a misét követően pedig vissza.
18.00 | Zichy-színpad
Táncegyüttesek gálaműsora
Résztvevők: a külföldi csoportok fellépői, az Alba Regia AMI csoportjai és az Alba Regia Táncegyüttes Senior csoportja
21.30 | Táncház
Nemzetközi folkest
Tánc, zene, barátság és kulináris élmények, melyet közönségünk együtt élhet meg öt napon át külföldi csoportjaink táncosaival és zenészeivel. A Besh o droM koncertje
További információ és jegyvásárlás: www.kiralyinapok.hu
9.00 | Lánczos Kornél Gimnázium udvara
Megemlékezés a Magyar Királyi 3. Szent István Gyalogezred doni harcokban elesett katonáiról
18.00 | Szent Imre-templom
Nagyboldogasszony-napi ünnepi szentmise
18.30 | Táncház → Mészöly Géza utca → Mátyás király körút→ Alba Plaza → Városház tér → Fő utca → Zichy-színpad
Felvonulás a fesztivál résztvevőivel
Résztvevők: Brazília, Kanada, Kolumbia, Indonézia, Macedónia, Szlovákia, Tajvan, Törökország, Alba Regia Táncegyüttes
20.00 | Zichy-színpad
XXIV. Királyi Napok Nemzetközi Néptáncfesztivál záró gálája
A résztvevő csoportok bemutatói: Brazília, Kanada, Kolumbia, Indonézia, Macedónia, Szlovákia, Tajvan, Törökország, Alba Regia Táncegyüttes
16.40–19.00 | Városház tér
VII. Fricsay Richárd Regionális Katonazenekari Fesztivál
Résztvevő zenekarok: MH Veszprém Légierő Zenekar, MH Tata Helyőrségi Zenekar, MH Budapest Helyőrségi Zenekar, MH Székesfehérvár Helyőrségi Zenekar
16.40 Katonazenekarok térzenéje a Vörösmarty Színház előtt, a Városház téren és az Alba Plaza előtti téren
17.00 Zenekarok bevonulása a Városház térre, nyitány, zenekarok szakalaki bemutatója (gyep-show)
19.00 Zenekarok elvonulása a Fő utcán a Zichy liget felé
19.30 | Zichy-színpad
Operett- és musicalslágerek
Füredi Nikolett, Kocsis Dénes, Serbán Attila és Simon Boglárka műsora, közreműködik Horváth Elemér és zenekara, valamint a produkció tánckara
(Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
10.00–23.00 | Belváros
Koronázási Ünnepi Játékok
10.00–23.00 Középkori piac, középkori városi élet (Városház tér)
10.00–19.00 Lovagi torna (vitézi tusa: 10.30 és 14.30, döntő: 17.30) (Városház tér)
10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–19.00 Bábosok tere (Országzászló tér)
10.00–18.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00 Árpád-házi ágbogozó (Az óriásbáboknál)
10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)
10.00–19.00 Hagyományőrzők tábora (Zichy liget)
10.00 I. András Király Lovagrend harcászati bemutatója (Zichy liget)
10.00 Sub Rosa régizenei együttes (Városház tér)
10.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
11.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
11.30 Musica Historica (Zichy liget)
13.00 Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)
13.00 Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – IV. Béla (Országzászló tér)
14.00 Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
14.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
15.00 Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
15.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
15.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
15.30 Pannon mesék – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.00 Középkori óriás sakk (Városház tér)
16.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
16.00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE harcászati bemutatója (Zichy liget)
16.15 A halhatatlanság országa – Fekete Dávid bábelőadása (Országzászló tér)
17.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
17.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
17.30 Vitézi tusa döntő a lovagi tornán (Városház tér)
17.30 Hollóének Hungarica (Városház tér)
18.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
18.00 Fehérvári Huszárok Egyesülete harcászati bemutatója (Zichy liget)
18.00 Gólyalábas vásári komédia (Városház tér)
18.30 Középkori óriás sakk (Városház tér)
18.30 A herceg átka – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Országzászló tér)
19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
19.30 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
21.30 Tűzszínház (Mátyás király-emlékmű)
22.30 Tűzszínház (Városház tér)
19.30 | Zichy-színpad
Rúzsa Magdi
(Szélsőséges időjárás esetén a program elmarad.)
21.00–24.00 | Mátyás király-emlékmű és Országzászló tér
Interaktív épületfestés
Vetített falfestő-játék és kirakós játék 3D-s fénykockákkal
21.00 | Nemzeti Emlékhely
Koronázási szertartásjáték: IV. Béla
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)
10.00–23.00 | Belváros
Koronázási Ünnepi Játékok
10.00–23.00 Középkori piac, középkori városi élet (Városház tér)
10.00–19.00 Lovagi torna (vitézi tusa: 10.30 és 14.30, döntő: 17.30) (Városház tér)
10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–19.00 Bábosok tere (Országzászló tér)
10.00–18.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00 Árpád-házi ágbogozó (Az óriásbáboknál)
10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)
10.00–19.00 Hagyományőrzők tábora (Zichy liget)
10.00 I. András Király Lovagrend harcászati bemutatója (Zichy liget)
10.00 Sub Rosa régizenei együttes (Városház tér)
10.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
11.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
11.30 Musica Historica (Zichy liget)
11.30 Pavane zászlóforgatók (Városház tér)
13.00 Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)
13.00 Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 A herceg átka – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Országzászló tér)
14.00 Pavane zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
14.00 Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
14.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
15.00 Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
15.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
15.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
15.30 Pannon mesék – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.00 Középkori óriás sakk (Városház tér)
16.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
16.00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE harcászati bemutatója (Zichy liget)
16.15 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – IV. Béla (Országzászló tér)
17.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
17.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
17.30 Vitézi tusa döntő a lovagi tornán (Városház tér)
17.30 Hollóének Hungarica (Városház tér)
17.00 Pavane zászlóforgatók (Vörösmarty Színház előtt)
18.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
18.00 Fehérvári Huszárok Egyesülete harcászati bemutatója (Zichy liget)
18.00 Gólyalábas vásári komédia (Városház tér)
18.30 Középkori óriás sakk (Városház tér)
18.30 Kelekótya haramiák – a Ziránó Színház előadása (Országzászló tér)
19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
19.30 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
19.30 Pavane zászlóforgatók (Országzászló tér)
21.30 Tűzszínház (Mátyás király-emlékmű)
22.30 Tűzszínház (Városház tér)
21.00–24.00 | Mátyás király-emlékmű és Országzászló tér
Interaktív épületfestés
Vetített falfestő-játék és kirakós játék 3D-s fénykockákkal
21.00 | Nemzeti Emlékhely
Koronázási szertartásjáték: IV. Béla
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)
10.00–23.00 | Belváros
Koronázási Ünnepi Játékok
10.00–23.00 Középkori piac, középkori városi élet (Városház tér)
10.00–19.00 Lovagi torna (vitézi tusa: 10.30 és 14.30, döntő: 17.30) (Városház tér)
10.00–22.00 Zenetér (Mátyás király-emlékmű)
10.00–19.00 Bábosok tere (Országzászló tér)
10.00–18.00 Jósok és boszorkányok sikátora (Szent János köz)
10.00–18.00 Árpád-házi ágbogozó (Az óriásbáboknál)
10.00–18.00 Scola Capitularis Ecclesiae Alba Regiae – középkori iskola játszóház (Zichy liget)
10.00–19.00 Hagyományőrzők tábora (Zichy liget)
10.00 I. András Király Lovagrend harcászati bemutatója (Zichy liget)
10.00 Sub Rosa régizenei együttes (Városház tér)
10.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
11.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
11.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
11.30 Musica Historica (Zichy liget)
11.30 Pavane zászlóforgatók (Városház tér)
13.00 Hollóének Hungarica (Mátyás király-emlékmű)
13.00 Borostyánkő Nemzetség Hagyományőrző Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 Lábodi Ádám – Egger Géza: Jobku és Dzsevu világhírű akrobatikus történelemóra-színháza – IV. Béla (Országzászló tér)
14.00 Fejér Baranta Hagyományőrző Sportegyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
14.00 Pavane zászlóforgatók (Mátyás király-emlékmű)
14.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Városház tér)
14.30 Vitézi tusa a lovagi tornán (Városház tér)
15.00 Fehérvári Hagyományőrző Íjász Egyesület harcászati bemutatója (Zichy liget)
15.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
15.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
15.30 Pannon mesék – a Sacra Compania és az Anonim Muszkák Utcaszínház előadása (Városház tér)
16.00 Középkori óriás sakk (Városház tér)
16.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
16.00 Magyar Királyi Kardforgatók Rendje HSZGYSE harcászati bemutatója (Zichy liget)
16.15 A herceg átka – Tűzkő Sándor és Nyáry Bernadett interaktív népmeséje (Országzászló tér)
17.00 Függőleges mesék: A varázsló meséje (Városház tér)
17.00 Pavane zászlóforgatók (Vörösmarty Színház előtt)
17.00 Bordó Sárkány Régizene Rend (Mátyás király-emlékmű)
17.30 Vitézi tusa döntő a lovagi tornán (Városház tér)
17.30 Hollóének Hungarica (Városház tér)
18.00 Az óriásbábok zenés bemutatója (Mátyás király-emlékmű)
18.00 Fehérvári Huszárok Egyesülete harcászati bemutatója (Zichy liget)
18.00 Gólyalábas vásári komédia (Városház tér)
18.30 Középkori óriás sakk (Városház tér)
18.30 Farkasbarkas – az Aranyszamár Bábszínház előadása (Országzászló tér)
19.00 Kurul dobosok (Mátyás király-emlékmű)
19.30 Pavane zászlóforgatók (Országzászló tér)
19.30 Musica Historica Régizene Együttes (Városház tér)
21.30 Tűzszínház (Mátyás király-emlékmű)
22.30 Tűzszínház (Városház tér)
15.00–24.00 | Bory tér
28. Öreghegyi Mulatság
15.00–20.00 „Mesekert” interaktív játszóház a Bory téren
18.00 és 20.10 Band Of StreetS a Bory téren
Színpadi programok:
15.00 Főnix Rock and Roll SE táncosai
15.20 Zsigmond Lala
15.40 Felicita KTSE táncosai
16.10 Borlovagrendek felvonulása az Öreghegyi Borház pincéjétől a színpadig, kísér a Zsikó zenekar. Borrendek bemutatkozása a színpadon
17.00 Polgármesteri köszöntő, új kenyér megszentelése és boráldás
17.20 Szolnoki Tibor és Zsadon Andrea műsora
18.30 Zsikó zenekar
19.30 Vikidál Gyula
21.00 Utcabál a Fantom zenekarral
24.00–00.15 Tűzijáték, „Il Silenzio”
21.00–24.00 | Mátyás király-emlékmű és Országzászló tér
Interaktív épületfestés
Vetített falfestő-játék és kirakós játék 3D-s fénykockákkal
21.00 | Nemzeti Emlékhely
Koronázási szertartásjáték: IV. Béla
További információ és jegyvásárlás: www.koronazas.hu
(Esőnap: augusztus 21.)
10.00 órától | Fő utca, Városház tér
„Dunán innen, Dunán túl” – Népművészeti Fesztivál
Vas megye, Rábaköz, Sárköz, Galga mente és a Balaton-felvidék tájegységeinek bemutatkozása: néphagyományok, viseletek, néptánc, népzene
10.00–16.00 | Belváros
Vásári forgatag – interaktív program
10.00–12.00 Tördemic Néptáncegyüttes, Badacsonytördemic (Országzászló tér)
11.00–13.00 Veresegyházi Hagyományőrző Népi Együttes (Országalma)
12.00–14.00 Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes (Szent István-emlékjel)
13.00–15.00 Énekes Lenke Hagyományőrző Egyesület, Vitnyéd (Országzászló tér)
14.00–16.00 Bogár István Hagyományőrző Egyesület, Őcsény (Országalma)
12.30–17.00 | Mátyás király-emlékmű
Színpadi programok
12.30–13.00 Tördemic Néptáncegyüttes, Badacsonytördemic (Balaton-felvidék)
13.30–14.00 Veresegyházi Hagyományőrző Népi Együttes (Galga mente)
14.30–15.00 Gencsapáti Hagyományőrző Néptáncegyüttes (Vas megye)
15.30–16.00 Énekes Lenke Hagyományőrző Egyesület, Vitnyéd (Rábaköz)
16.30–17.00 Bogár István Hagyományőrző Egyesület, Őcsény (Sárköz)
10.30 | Szent Imre-templom
Szent István-napi ünnepi szentmise
A szentmisét bemutatja: Spányi Antal megyés püspök
17.00 | Nemzeti Emlékhely
Tiszteletadás Szent István szarkofágjánál
16.45 | Városház térről a Zichy-színpadig
Borlovagrendek felvonulása és borrendi rendezvény
A borrendek a Kákics zenekar kíséretével vonulnak fel az Országalmától az Országzászló térig, majd onnan 17.45-kor tovább a Zichy-színpadig, ahol a köszöntők után boráldással, borlovag-avatással zárul a rendezvény.
17.00 | Koronás Park – Szabadságharcos út – Mátyás király körút – Fő utca – Városház tér – Szent István tér
Fehérvári királyok menete és néptáncegyüttesek zarándoklata Szent István sírjához
Történelmi felvonulás az óriásbábokkal, a hagyományőrzőkkel és az Alba Regia Táncegyüttes csoportjaival
(Kedvezőtlen időjárás esetén a program elmarad.)
18.00 | Szent István tér
Ünnepi Közgyűlés
Ünnepi beszédet mond és Székesfehérvár kitüntetéseit átadja: dr. Cser-Palkovics András polgármester
(Esőhelyszín: Városháza Díszterme)
19.00 | Zichy-színpad
Táncra, magyar! – ARTE 70
Múlt – jelen – jövő: az Alba Regia Táncegyüttes jubileumi műsora
A 70 éves jubileumát ünneplő Alba Regia Táncegyüttes műsorában együtt lép fel 300 táncos, kicsi és nagy, fiatal és idős, lány és fiú, férfi és nő, apa és anya, szülő és gyermeke, volt szerelmes párok, elvált házastársak, leendő házastársak, táncos és zenész, tilinkós és galibás.
Rendező: Majoros Róbert, az együttes művészeti vezetője
(Esőhelyszín: Vörösmarty Színház)
22.00 | Palotavárosi tavak
Ünnepi tűzijáték
(Szélsőséges időjárás esetén a tűzijátékot a Fehérvári Lecsófőző Vigasság idején rendezi meg a város.)
Cím: Székesfehérvár, Fő utca